Szybki kontakt

Żłobek Montessori
Mądre Główki

ul. Naukowa 35a
01-463 Warszawa

 

Żłobek Klub Montessori
Mądre Głowki

ul. Jutrzenki 146
02-230 Warszawa

 

tel. kom. (+48) 534 1000 55
zlobek@madreglowki.pl

 

Organizacja

Żłobek Montessori Mądre Główki jest placówką wpisaną do rejestru żłobków, tym samym został pozytywnie zaopiniowany przez Sanepid, Straż Pożarną oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 

Zajęcia prowadzone są według przedstawianego rodzicom we wrześniu każdego roku kalendarium oraz miesięcznych planów pracy.

  • Pracujemy w godzinach 7:30 – 18:00, od poniedziałku do piątku. Żłobek czynny jest przez 12 miesięcy w roku z wyłączeniem dni wskazanych w kalendarium.Dzieci w wieku od 12 miesięcy do 3 roku życia zapraszamy do dwóch 12 – osobowych grup.
  • Dwiema grupami opiekuje się łącznie 5 wychowawców oraz jedna osoba wspierająca. Nasi nauczyciele posiadają wymagane wykształcenie kierunkowe oraz dodatkowo uczestniczą w montessoriańskich kursach organizowanych m.in. przez Polski Instytut Montessori.
  • Placówka mieści się w wolnostojącym budynku z przystosowanym dla dzieci placem zabaw. Do dyspozycji dzieci oddane są przestronne, słoneczne sale dydaktyczne z przylegającymi do nich toaletami oraz sala do zabaw ruchowych oraz duża sala gimnastyczna. Sale zostały wyposażone w meble odpowiednio dobrane do wzrostu dzieci, co umożliwia im swobodne i bezpieczne poruszanie się.  
  • Otoczenie zostało zorganizowane zgodnie z zasadami Pedagogiki Montessori. Materiał rozwojowy z różnych obszarów rozwoju dziecka podzielony został na kąciki tematyczne, m.in. kącik ćwiczeń dnia praktycznego, kącik językowy, kącik sensomotoryczny, kącik plastyczny oraz przyrodniczy.
  • Posiłki dla naszych Maluszków gotujemy we własnej kuchni znajdującej się w Przedszkolu Mądre Główki usytuowanym w pobliżu Żłobka i dostarczamy  je ciepłe bezpośrednio przed podaniem dzieciom.  Wszystkie dania zawierają zbilansowane wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o to, aby były różnorodne, zawsze świeże i estetycznie podane. Dbamy o atmosferę i kulturę zachowania przy stole, szanując potrzebę samodzielności dzieci.
 

Ramowy Plan Dnia

07:30 - 09:00 witamy nasze Maluchy
09:00 - 10:30 krąg dydaktyczny anglojęzyczny lub polskojęzyczny, śniadanie, praca własna z materiałem Montessori, zajęcia plastyczne
10:30 - 11:30 zabawa w ogrodzie
11:30 - 12:00 zupa
12:00 - 14:30 odpoczynek
14:30 - 15:00 obiad
15:00 - 18:00 zajęcia aktywno-twórcze, podwieczorek, zabawy w ogrodzie lub w sali