Szybki kontakt

ZAPRASZAMY DO DWÓCH LOKALIZACJI!

Przedszkole Montessori Mądre Główki

biuro@madreglowki.pl

Żłobek Montessori Mądre Główki
zlobek@madreglowki.pl

(+48) 534 1000 55

ul. Jutrzenki 146
02-230 Warszawa

**********************

Przedszkole Terapeutyczne
Mądre Główki

 ul. Naukowa 35a

 01-463 Warszawa

 przedszkoleterapeutyczne@madreglowki.pl

(+48) 723 1000 83

 

 

Opinie Rodziców

Do Przedszkola Mądre Główki trafiliśmy trochę przez przypadek - poleciła nam to przedszkole pewna Pani, której nasz los nie był obojętny będziemy jej wdzięczni do końca życia.
Jesteśmy rodzicami Bliźniąt Jana z mózgowym porażenie dziecięcym i Kacpra z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Przedszkole jest dla nas wymarzonym miejscem na ziemi. Rok szukaliśmy, błądziliśmy, nie wiedzieliśmy, że są takie miejsca. Inne przedszkola nie spełniały naszych oczekiwań zaś moje dzieci nie spełniały oczekiwań wychowawców mających do czynienia głownie z dziećmi zdrowymi.
W przedszkolu Mądre Główki każdy z chłopców ma swoją Panią, która wspiera ich w codziennych czynnościach, obowiązkach oraz zajęciach edukacyjnych.
Do przedszkola uczęszczamy już rok. Chłopcy mają zapewnione w przedszkolu wszystkie terapie, które do tej pory odbywały się poza przedszkolem z reguły w godzinach późno popołudniowych: logopeda, zajęcia z psychologiem, zajęcia SI, terapia ręki, zajęcia edukacyjne. Chłopcy w ciągu dnia mają taką ilość godzin terapeutycznych, że żadne inne przedszkole nie jest im w stanie tego zapewnić.
Każde dziecko ma swój program terapeutyczny dostoswany do jego potrzeb i rozwijający jego umiejętności. Po zrealizowaniu programu jest on modyfikowany. Dzieje się to średnio co 2-3 miesiące w zależności od trudności i szybkości opanowywania programu przez dziecko.
Chłopcy jedzą w przedszkolu posiłki bez problemu ( w domu menu składa się z pomidorowej, parówek i kanapek z szynką ). Nie mam pojęcia co Panie Kucharki dorzucają do jedzenia ;) ale liczy się efekt końcowy J Dziękujemy J
Dzieci chodzą do przedszkola bardzo chętnie, nie płaczą przed wejściem i chętnie zostają.
Przytulają się do swoich Pań - wiem, że bardzo Je lubią. Jaś miał zawsze problem z akceptacją nowej osoby - ma swoja Panią Martynę, która jest pewnie dla niego drugą mamą. Dla nas to bardzo ważne.
Podsumowując Przedszkole Mądre Główki spełnia w pełni nasze oczekiwania - chłopcy lubią przychodzić do przedszkola, rozwijają się i uczą, Panie są zawsze uśmiechnięte i sprawiają wrażenie, że cieszą się każdego ranka na ich widok, nie ma rotacji personalnych co w przypadku dzieci z problemami ma ogromne znaczenie. My jako rodzice mamy ogromny komfort psychiczny, wiemy, że to miejsce zapewnia naszym dzieciom wszystko to co jest konieczne.
Serdecznie dziękujemy za wszystko.
Ela i Artur Jabłońscy
Rodzice Jasia i Kacpra


Jesteśmy przeszczęśliwi, że nasz synek trafił do Mądrych Główek. To miejsce ciepłe i przyjazne, do którego dzieci chętnie przychodzą. Panie są niezwykle serdeczne, rozumiejące świat dzieci i umiejące trafić do małych serc. Jednocześnie są bardzo kompetentne i my, rodzice, sami możemy się od nich wiele nauczyć. W Mądrych Główkach pracuje również wykwalifikowany zespół terapeutów wyspecjalizowanych w zakresie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dzięki ciężkiej, wytrwałej pracy Pań, ich cierpliwości, doświadczeniu i optymizmowi dzieci czynią postępy na miarę swoich możliwości - uczą się komunikować z otoczeniem, pokonują lęki, osiągają sukcesy w zakresie samodzielności i zdobywają wiedzę potrzebną im na dalszych etapach edukacji.
Wiola i Rafał Gołębiowscy
Rodzice Maćka


Kompetencje, empatia, zrozumienie i konsekwencja to najważniejsze z wielu cech kadry Przedszkola "Mądre Główki". Myślę tu głównie o specjalistach, pedagogach i terapeutach, którzy prowadzą zajęcia w grupie dzieci niepełnosprawnych.
Wraz z mężem jesteśmy im wdzięczni za to, że dają naszemu dziecku to, co dla niego w danym okresie jego rozwoju i zmagania się z chorobą jest najlepsze i najbardziej pożądane.
Konsekwentnie reagują na nagle pojawiające się trudności.
Panie są ciepłe i otwarte nie tylko na dzieci, ale również na rodziców. są również gotowe na konsultacje i współpracę ze specjalistami z innych ośrodków, pracującymi z dzieckiem.
Wg nas, to obecnie najlepsze miejsce, do którego może uczęszczać nasz synek dotknięty ASD.
Nasz syn jest wyjątkowy. Tak jak każde inne dziecko.
i tak jest traktowany. Tak jak każde inne dziecko.

Ewa i Bartosz Paproccy
Rodzice Michałka