Szybki kontakt

ZAPRASZAMY DO DWÓCH LOKALIZACJI!

Przedszkole Montessori Mądre Główki

biuro@madreglowki.pl

Żłobek Montessori Mądre Główki
zlobek@madreglowki.pl

(+48) 534 1000 55

ul. Jutrzenki 146
02-230 Warszawa

**********************

Przedszkole Terapeutyczne
Mądre Główki

 ul. Naukowa 35a

 01-463 Warszawa

 przedszkoleterapeutyczne@madreglowki.pl

(+48) 723 1000 83

 

 

Organizacja

Przedszkole Mądre Główki jest integracyjną niepubliczną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji, realizującą Podstawę Programową określoną przez MEN. Pracuje zgodnie z zasadami Pedagogiki Marii Montessori. Zapewniamy dzieciom codzienną naukę języka angielskiego, zespół specjalistów (logopedę, psychologa, specjalistę integracji sensorycznej) oraz zajęcia dodatkowe zawarte w czesnym (rytmika, tańce, gimnastyka korekcyjna, rozwój inteligencji emocjonalnej).

 

Do grona naszych przedszkolaków zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

 

Prywatne Przedszkole Montessori w Warszawie mieści się w nowoczesnym, wolnostojącym budynku o powierzchni 1000 m2. Jest otoczone dużym, pełnym zieleni ogrodem. Zabawki ogrodowe posiadają wymagane certyfikaty. Na parterze znajdują się szatnie, dwie duże, słoneczne sale z przylegającymi do nich toaletami, taras oraz kuchnia. Na piętrze również dysponujemy czterema salami, w pełni wyposażoną salą gimnastyczną oraz gabinetami specjalistycznymi oraz salą Integracji Sensorycznej.

Godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17:30.  Pracujemy 12 miesięcy w roku.

Plan dnia

07:30 - 08:30        Powitanie, zabawy wynikające z własnej aktywności dzieci lub inspirowane przez wychowawców, świetlica poranna
08.30 - 12.00

Przejście do sal

Zajęcia dydaktyczne w grupie

Krąg polsko języczny/ J.angielski Early Stage

Praca własna - zajęcia indywidualne z materiałem Montessori

09:30 - 11:00 Śniadanie
11:40 - 12:00 Krąg polsko języczny/ J.angielski Early Stage
12:00 - 13:30

Zabawy w ogrodzie

Obserwacje przyrodnicze

13:30 - 14:00 Przygotowanie do obiadu, obiad
14:00 - 15:00 Zajęcia indywidualne z materiałem Montessori, odpoczynek, zajęcia relaksacyjne, czytanie książek
15:00 - 16:30 Zajęcia grupowe: zajęcia twórcze - plastyczne, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec, rytmika oraz zajęcia dodatkowe (ceramika, programowanie, judo i in.)
15:30 - 17:30

Podwieczorek

Zabawy swobodne w sali lub na placu zabaw


Organizacja grup

Zgodnie z pedagogiką Marii Montessori dzieci w naszym przedszkolu uczą się, bawią i rozwijają w zróżnicowanych wiekowo grupach. Ma to duże znaczenie dla rozwoju intelektualnego oraz wspomaga kształtowanie postaw społecznych. Dzieci uczą się wzajemnej pomocy i współpracy. Dzięki grupie różnowiekowej dzieci mają szansę rozwijać  umiejętności społecznie w sposób naturalny. Dodatkową zaletą takich grup jest łatwiejsza adaptacja nowoprzyjętych przedszkolaków.

Grupy liczą od 14 do 20 dzieci, z tym, że w każdej z nich jest miejsce dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Każdą grupą przedszkolną opiekuje się dwóch wychowawców: polskojęzyczny i anglojęzyczny, i trzeci nauczyciel/pomoc nauczyciela. Grupy dodatkowo wspierane są przez specjalistów- nauczycieli współorganizujących: pedagogów specjalnych, psychologów. 

 

Wyżywienie

Nasze przedszkole zostało wyposażone w nowoczesną kuchnię, urządzoną zgodnie z wymogami Sanepid-u oraz zasadami HACCP. Przygotowujemy zbilansowane posiłki, które zawierają najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o to, aby dania były różnorodne, zawsze świeże i estetycznie podane. Nie stosujemy żadnych ulepszaczy, przyprawiamy potrawy wyłącznie naturalnie używając jedynie ziół i warzyw.

W menu przedszkolnym uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci (alergie).  Posiłki nie są limitowane a wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań.
Dbamy o atmosferę i kulturę zachowania przy stole. Dzieci uczą się, jak należy zachowywać się podczas posiłków, każdego dnia utrwalając zasady dobrego zachowania i umiejętność posługiwania się sztućcami.