Szybki kontakt

ZAPRASZAMY DO DWÓCH LOKALIZACJI!

Przedszkole Integracyjne Montessori
Mądre Główki

Żłobek Klub Montessori Mądre Główki
ul. Jutrzenki 146
02-230 Warszawa

biuro@madreglowki.pl
tel.kom.(+48) 534 1000 55

********************************

Przedszkole Terapeutyczne
Mądre Główki 

Żłobek Montessori Mądre Główki
ul. Naukowa 35a
01-463 Warszawa

przedszkoleterapeutyczne@madreglowki.pl
tel. kom. (+48) 723 1000 83

zlobek@madreglowki.pl

tel.kom.(+48) 534 1000 55

 

Aktualności

Nasi podopieczni rosną jak na drożdżach. 

 

 

 

<p style="box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: rgb(33, 37, 41); font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, " segoe="" ui",="" roboto,="" "helvetica="" neue",="" arial,="" "noto="" sans",="" sans-serif,="" "apple="" color="" emoji",="" "segoe="" ui="" symbol",="" emoji";="" font-size:="" 16px;="" text-align:="" center;"="">

 

 

 

 

Zapraszamy na ZAJĘCIA ADAPTACYJNE do nowotworzonej grupy!

Nasze zajęcia mają na celu nie tylko przygotowanie dzieci do udziału w zajęciach przedszkolnych i stworzenie możliwości nawiązania relacji społecznych poza domem rodzinnym, lecz także mają na celu danie przestrzeni do nabywania poczucia przynależności do grupy rówieśniczej, kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz samodzielności.

Nowi koledzy, nowe zabawki , nowe miejsce poznawane w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Ponadto jest to okazja do stymulowania rozwoju dziecka poprzez odpowiednie gry i zabawy w grupie rówieśników (zajęcia plastyczne, ruchowe, doświadczanie poprzez zmysły).

Zajęcia prowadzą psycholodzy, pedagodzy specjalni, a nad całością zajęć czuwa nasz logopeda. W każdej chwili można z nami porozmawiać, zapytać o coś, poradzić się.

Podstawowe cele zajęć adaptacyjnych:

  • Poznanie przedszkola, kadry, rówieśników w przyjaznej, spokojnej atmosferze, ośmielanie do nowego środowiska.
  • Nauka współdziałania w grupie innych dzieci.
  • Rozwijanie kompetencji emocjonalnych.
  • Doświadczanie jednych z pierwszych rozłąk z rodzicami, radzenie sobie bez nich, kształtowanie samodzielności, nabierania zaufania do innych ludzi.
  • Dostosowywanie się do programu zajęć, do reguł panujących w poszczególnych zabawach (np. czekanie na swoją kolej, dzielenie się zabawkami).
  • Rekrutacja do nowotworzonej grupy pod nr tel.: 723 100 083

 

Przykładowy ramowy program spotkania

*W spotkaniu biorą udział dzieci i ich rodzice, specjalista prowadzący zajęcia (psycholog, pedagog specjalny) oraz nauczyciel wspomagający. Przynajmniej 1 raz w miesiącu : logopeda i dyrektor przedszkola.

 

1. Poznajemy się: zabawy integracyjne, zapoznanie z dziećmi oraz kadrą prowadzącą zajęcia spacer po placówce – poznanie sal i zabawek.

2. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu: wspólne zabawy na placu zabaw.

3. Zabawy plastyczne przy stoliku: doświadczanie poprzez zmysły dotyku różnych struktur i substancji (zabawy z farbami, przyklejanie liści, ziarenek itd.).

4. Zabawy taneczne w kółeczku – łapiemy się za ręce i śpiewamy wspólne piosenki. Zabawy ruchowe z wykorzystaniem Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz logorytmiki.

5. Krótka zabawa swobodna w sali SI.

6. Relaks na koniec zajęć z elementami Knilla lub muzyki klasycznej.

 

*Program szczegółowy na każdy tydzień zajęć wręczany jest rodzicom podczas pierwszego spotkania.

 

KONSLUTACJE LOGOPEDYCZNE

Zapraszamy  dzieci w wieku od lat 3 do konsultacji z naszym logopedą. Jeśli niepokoi Cię rozwój mowy Twojego dziecka, zastanawiasz się czy jest prawidłowy skonsultuj się z nami. Konsultacja trwa od 60 do 90 min. W jej trakcie logopeda przeprowadza krótki wywiad z rodzicem, a także spotyka się z dzieckiem i podczas  zabawy dokonuje obserwacji związanej z ewentualnymi trudności w komunikacji, mowy i jej wyrazistości. Zapisz się w dogodnym dla siebie terminie! Zapraszamy!

Kontakt: 723 100 083