Szybki kontakt

Integracyjne, Dwujęzyczne
Przedszkole Montessori
Mądre Główki
ul. Jutrzenki 146
02-230 Warszawa

tel.: 22 863 31 84

tel. kom. 534 1000 55

przedszkole@madreglowki.pl
biuro@madreglowki.pl

Rekrutacja

REKRUTACJA do grup terapeutycznych trwa 12 miesięcy w roku. Zwykle rozpoczyna się od spotkania z rodzicami, omówienia potrzeb i możliwości dziecka oraz rodziców. Następnie obserwujemy dziecko w warunkach indywidualnych i grupowych. Omawiamy z rodzicami nasze spostrzeżenia, zapoznajemy się z dokumentacją posiadaną przez rodziców i wspólnie ustalamy wstępny plan zajęć teraeutycznych i ewentualną integrację w grupach przedszkolnych.

To co nas wyróżnia, to możliwość płynnego i jak najmniej stresującego przejścia dziecka w odpowiednim momencie do większych grup w Przedszkolu Integracyjnym usytuowanym niedalego naszej placówki, przy ul. Jutrzenki. Nasi specjaliści pozostają w stałym kontakcie z kadrą z Przedszkola Integracyjnego, a program edukacyjno-terapeutyczny jest kontynuowany w drugiej placówce. Dlatego też program ćwiczeń naszych grup nastawiony jest na komunikację i współdziałanie z rówieśnikami oraz samodzielność dzieci. Praca w niedużych grupach (do 5 dzieci), pomagana na szybkie i indywidualne wsparcie dziecka w trudnościach podczas zajęć przez terapeutów.

Zdaża się, że dziecko ze względu na wysoki poziom funkcjonowania może od razu być w grupie przedszkolnej montessoriańskiej a terapie indywidualne zaplanowane są w czasie dnia pobytu.

W przypadku niskiego poziomu funkcjonowania dziecka może sie okazać, że w pierwszym okresie pobytu w placówce nie jest gotowe do integracji i pracy w grupie. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty terapeutyczne w ciągu całego dnia pobytu z dzieckiem pracuje indywidualny terapeuta i realizuje cele programu terapeutycznego (IPET).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy serdecznie do kontaktu i do umówienia się na spotkanie z Dyrektorem Przedszkola Terapeutycznego.

Prosimy o kontakt telefoniczny: 723 1000 83

lub mailowy: przedszkoleterapeutyczne@madreglowki.pl